Goodbye my love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Every goodbye is the birth of a memory.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 La miezul noptii...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 12:35 pm

Nu puteam sa dorm datorita faptului ca un vecin, nu stiu cine, a dat muzica la maxim iar pana si peretii mei incepeau sa danseze pe ritmul muzicii. Mi-am luat o patura, papuceii de casa si m-am urcat pe acoperis. Am infasurat patura pe mine si m-am asezat pe bordura, ridicandu-mi apoi ochii spre cerul instelat. Am oftat usurata. In sfarsit liniste.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 12:43 pm

Tocmai veneam de la "muncă" şi mereu îmi plăcea să mă relaxez pe acoperiş după o zi plină de clienţi şi cliente. M-am urcat pe acoperiş şi am fost mirat să văd că mai era cineva dar nu am băgat-o pe fata in seama ce m-am aşezat pe spate pe undeva şi am început să privesc cerul.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 12:52 pm

Am auzit niste pasi, dar nu m-am intors sa vad. Am inspirat adanc aerul rece si mi-am inchis ochii pentru cateva secunde. Ma omora curiozitatea sa vad cine era in spatele meu asa ca mi-am intors usor capul. Am vazut un tip tolanit pe jos si m-am incruntat. 'Ciudat...' mi-am spus, apoi mi-am vazut de treaba mea si am continuat sa privesc stelele.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 12:55 pm

Am oftat lung apoi am inceput sa unesc stelele pentru a vedea ce figura imi va iesi
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:08 pm

Eram curioasa sa vad ce se intampla cu tipul, asa ca am strigat peste umar:
-Ai de gand sa stai acolo toata noaptea?
Mi-am intors privirea inainte si am asteptat raspunsul lui, chiar daca nu ma asteptam sa primesc vreunul.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:12 pm

Am auzit intrebarea fetei si mi-am indreptat privirea spre ea.
-Nu!i-am raspuns la intrebare zambind. Te deranjez?o intreb privind-o
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:15 pm

Am ridicat o spranceana fara sa ma intorc catre el.
-De ce sa ma deranjezi? Chiar am nevoie de companie.
Mi-am intors capul spre el si am zambit usor.
-Deci, vi?
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:17 pm

AM ridicat din umeri si m-am dus langa fata.
-Nu stiu!Ma gandeam ca te deranjez de m-ai intrebat daca am sa stau toata noaptea!am zambit. Totusi tu ce faci aici?
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:20 pm

Am zambit cand a venit langa mine, apoi am dat din umeri.
-Un vecin idiot a dat muzica la mazim si imi bubuiau creierii in camera. Am cautat un loc mai linistit.
Mi-am ridicat privirea spre cer, apoi mi-am dat seama ca nu m-am prezentat.
-Sunt Nerine. am spus scurt.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:29 pm

Am inceput sa rad cand am auzit de ce era fata aici apoi i-am intins mana cand s-a prezentat.
-Dean!m-am prezentat si eu zambind.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:32 pm

I-am prins mana si am scuturat-o usor. Era destul de calda pentru frigul de afara, iar mana mea era ca un sloi de gheata, chiar daca aveam patura pe mine. Am zambit, apoi mi-am retras usor mana si mi-am strans-o in pumn.
-Nu ti-e frig? am intrebat, usor mirata.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:33 pm

Am dat negativ din cap.
-Nu!am zambit. De ce?Tie ti-e frig?o intreb uitandu-ma la patura de pe ea.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:37 pm

-Uhh...cam da. am spus, jenata de situatie. Asa sunt eu, mai friguroasa.
Am zambit copilareste apoi mi-am strans patura pe langa mine, impreunandu-mi mainile pe sub ea.
-Si...tot nu mi-ai spus ce faci tu aici la ora asta. am incercat sa pastrez conversatia vie.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:41 pm

-Imi place sa ma relaxez pe acoperis dupa ce vin de la munca!i-am zis zambind. De aceea nu mi-e frig ca am caldura in mine dupa o zi de munca!
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:46 pm

Am dat usor din cap.
-Ahamm...
Mi-am ridicat privirea spre cerul plin de stele si am oftat usor, zambind apoi.
-M-am tot straduit sa gasesc Carul Mare si nici acum nu l-am gasit. am spus usor afectata. Dar cu multimea asta de stele, nu cred ca va fi usor...
Am oftat si am inceput sa imi plimb privirea pe cer.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:51 pm

Am inceput sa rad apoi am ridicat mana.
-Uite aici e!ii zic fetei aratandu-i carul mare.Il vrei si pe ala micu?
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 1:59 pm

Am privit fascinata locul unde imi arata el, cu ochii sclipind. Entuziasmata, am batut usor din palme si m-am intors cu totul spre el.
-Si pe ala micu! am repetat copilareste, apoi l-am privit, zambind larg.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:03 pm

Am inceput sa rad apoi i l-am aratat si pe ala mic
-Oricum cred ca maine seara nu ai sa-i mai vezi!am chicotit. Mie mi-a luat ceva pana cand le-am recunoscut!
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:06 pm

Am inceput sa rad usor, auzindu-ma cu ecou printre blocurile din apropiere. Cand mi-am dat seama, mi-am pus repede mana la gura si i-am aruncat o privire lui Dean. Am zambi jenata si apoi am inceput din nou sa privesc stelele.
-Sunt frumoase, nu-i asa?
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:07 pm

-Da!i-am zambit fetei apoi am continuat sa ma uit la stele. Daca vrei sa te duci in casa sa stii ca n-am auzit muzica cand am venit!i-am zis fetei simtind cum se racoreste mai tare afara.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:11 pm

-Nu-i nevoie. am zambit. Imi place sa stau afara, chiar daca e frig.
Mi-am scos mainile inghetate de sub patura si apoi m-am uitat la Dean.
-Mie mi-e frig cand ma uit la tine, sincer.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:12 pm

Am inceput sa rad.
-Oricum n-am sa patesc nimic!am zambit. Caci daca racesc is ca si mort!
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:14 pm

-Nu ti-e frig deloc? am intrebat, cascandu-mi ochii la el. Am incput sa tremur usor, dorindu-mi inca o patura in jurul meu.
Sus In jos
Dean Cox

Dean Cox


Mesaje : 122
Data de înscriere : 16/04/2010

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:15 pm

Am dat negativ din cap.
-Is obisnuit cu frigul!am zambit.Is obisnuit cu situatii grele!
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 2:18 pm

-Inteleg...am spus zambind usor. Parca si zambetul imi inghetase pe fata. Am oftat si m-am ghemuit mai tare. Mi-am ridicat privirea spre cer si am incercat sa ma linistesc privind stelele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La miezul noptii... Empty
MesajSubiect: Re: La miezul noptii...   La miezul noptii... Icon_minitime

Sus In jos
 
La miezul noptii...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Goodbye my love :: House :: Acoperis-
Mergi direct la: