Goodbye my love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Every goodbye is the birth of a memory.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 After school

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Tong Jia Di

Tong Jia Di


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/04/2010
Localizare : Right there!xD

After school Empty
MesajSubiect: After school   After school Icon_minitimeDum Apr 18, 2010 2:05 pm

Orele tocmai ce se sfarsisere, dar Jia Di trebuia sa mai ramana la scoala si sa lucreze la un proiect. Merse pe acoperis, unde era frumos amenajat, intr-un loc aflandu-se o masa mare, pe care erau imprastiate foi si acuarele. Era un fel de club de pictura acolo.
Jia Di trebuia sa faca o lucrare pentru un concurs si aproape o terminase, venind in fiecare zi dupa ore aici pentru a minci la ea. In cele din urma se aseza la masa si se apuca de treaba.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

After school Empty
MesajSubiect: Re: After school   After school Icon_minitimeDum Apr 18, 2010 2:24 pm

Cautam un loc linistit in care sa imi petrec restul dup-amiezii, asa ca am ales acoperisul. Era o vreme superba afara si nu aveam de gand sa ratez asta, stand inchisa in camera mea cu capul in carti. Am deschis usa si m-am asezat pe bordura acoperisului. Am deschis o carte de istorie si am inceput sa citesc lectia linistita.
Sus In jos
Tong Jia Di

Tong Jia Di


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/04/2010
Localizare : Right there!xD

After school Empty
MesajSubiect: Re: After school   After school Icon_minitimeDum Apr 18, 2010 2:27 pm

Aceasta nu observa prezenta nimanui, era mult prea concentrata la desen. Se ridica in picioare si continua sa picteze, mana ei miscandu-se cu multa grija.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

After school Empty
MesajSubiect: Re: After school   After school Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 10:29 am

'Cum nai...?' m-am incruntat la filele cartii in timp ce citeam o chestie aiurea. 'Auzi la astia ce prostii scriu...idioti!' mi-am continuat fraza in gand, inchizand cartea cu o bufnitura. Am trantit-o intre celelalte carti si mi-am lasat apoi capul pe spate, inspirand aerul de dupa-amiaza.
Sus In jos
Tong Jia Di

Tong Jia Di


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/04/2010
Localizare : Right there!xD

After school Empty
MesajSubiect: Re: After school   After school Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 11:27 am

In clipa in care auzi acel zgomot provocat de carte tresari si sari in sus ca arsa, speriandu-se de moarte. Cand se intoarse cu fata spre fata respira usurata.
- Hey, trebuia sa ma anunti ca vrei sa ma sperii ! I se adresa ea, chicotind usor.
Sus In jos
Nerine Akiharu

Nerine Akiharu


Mesaje : 114
Data de înscriere : 16/04/2010
Varsta : 29

After school Empty
MesajSubiect: Re: After school   After school Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 11:31 am

Mi-am lasat privirea spre fata ce statea la o masa, destul de aproape de mine si am zambit usor. Probabil ca nervii ma facusera sa nu mai vad nimic ce-i in jurul meu si sa ignor totul. M-am ridicat si m-am indreptat spre fata.
-Scuze...am spus, usor jenata. N-am vrut sa te sperii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





After school Empty
MesajSubiect: Re: After school   After school Icon_minitime

Sus In jos
 
After school
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Goodbye my love :: School :: Acoperis-
Mergi direct la: